Placeholder

O nás

aurum de sebuzinZačalo to v roce 2004, kdy jsme se přestěhovali do nového vlastní bytu a pořídili si prvního zlaťáka Tonyho. O tom, že to bude Zlatý retriever, nebylo nikdy pochyb. A ptáte se proč? Prostě pro jeho neuvěřitelnou povahu. Jeho láska k lidem a touha je potěšit je jedním s charakteristických rysů zlaťáků. Zbožňuje děti, od kterých si nechá líbit úplně všechno. Stejně se tak se chovají ke štěňatům, malým psům a kočkám. 
Tony byl typický rodinný mazel a velký cestovatel. Tehdy jsme ještě neměli žádné výstavní či lovecké ambice, důležité pro nás bylo, aby byl Tony všude s námi, což ostatně platí pro všechny psy dodnes. 
Druhým naším psem je dnes již pětiletý pes Jethro. Je to statný pes bohužel bázlivější povahy, ale od doby co máme Zivu jeho sebevědomí výrazně stouplo. 
Na konci roku 2018 jsme se rozhodli, že si pořídíme fenečku, se kterou budeme chtít pracovat, jak směrem k loveckým disciplínám, tak i směrem k výstavám. Trvalo to více než rok, než jsme si přivezli od paní Štorkové z Brdského zlata Zivu, která je naší nadějí na založení kvalitního chovu.
Naším zájmem je prvotřídní péče o naše psy, a co se týče odchovu štěňat, je naší prvořadou snahou odchov zdravých, vitálních a všestranně zaměřených štěňat, se snahou o výběr co nejkvalitnějších rodičů. 
Chovatelská stanice Aurum de Sebuzín byla zaregistrovaná v roce 2020. Naše chovatelská stanice se nachází Sebuzíně mezi Ústím nad Labem a Litoměřicemi v nádherném údolí řeky Labe zvaném Porta Bohemica.